Co robimy?

Naszym głównym celem jest koordynowanie akcji ośmiorniczki dla wcześniaków, która była impulsem do założenia fundacji. Nasze pozostałe cele to:

• wspieranie wcześniaków w pierwszych dniach ich życia,
  • wspieranie rodziców dzieci urodzonych przedwcześnie,
  • działalność charytatywna,
  • ochrona i promocja zdrowia,
  • działalność na rzecz dzieci niepełnosprawnych,
  • działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości,
  • działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych,
  • promocja i organizacja wolontariatu,
  • działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechnianie i ochrona praw dziecka,
  • działalność na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r o działalności pożytku publicznego i wolontariacie,
  • współpraca z organami państwowymi i samorządu terytorialnego, instytucjami, organizacjami gospodarczymi i społecznymi działającymi w sferze zadań pożytku publicznego,

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

1. Tworzenie i prowadzenie:
    • warsztatów rękodzielniczych,
    • wspólnot rękodzielniczych,
    • społeczności lokalnych,
    • centrów integracji społecznej i warsztatów aktywizacji zawodowej,
    • ośrodków szkoleniowych,
    • działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczościośrodków prowadzących „zielone szkoły" i „szkoły życia"działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych,
    • punktów konsultacyjnych oraz ośrodków interwencyjno-poradniczych,
    • organizowanie grup wsparcia dla rodziców wcześniaków.
  2. Organizację spędzania czasu wolnego dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów.
  3. Przyznawanie lub fundowanie nagród i stypendiów w zakresie objętym celami Fundacji.
  4. Współpracę z administracją rządową i samorządową, z organizacjami i instytucjami o podobnym profilu działania.
  5. Organizację imprez charytatywnych i aukcji oraz zbiórek publicznych.
  6. Prowadzenie działalności wydawniczej.
  7. Promowanie aktywności zawodowej i przedsiębiorczości.
  8. Pomoc w tworzeniu spółdzielni socjalnych.
  9. Promocja rękodzieła.
  10. Współtworzenie i członkostwo w spółdzielniach socjalnych.
  11. Prowadzenie działań z zakresu przedsiębiorczości społecznej.
  12. Integrowanie lokalnych środowisk w celu wspólnej działalności rękodzielniczej na rzecz wcześniaków.
  13. Organizację konferencji, seminariów, wykładów, szkoleń itp. w zakresie objętym celami Fundacji.
  14. Podejmowanie działań służących realizacji celów statutowych Fundacji.
  15. Doradztwo, pomoc organizacyjno-ekonomiczną oraz szkolenie osób fizycznych i jednostek organizacyjnych podejmujących podobne działania.